Koolitus: Soojussõlmede õppepäev
KOOLITUSE SIHTGRUPP
Soojussõlmede tellijad, projekteerijad, paigaldajad ja hooldajad. Ehitamise eest vastutavad insenerid, omavalitsuste soojusmajanduse spetsialistid, soojatootjad.
KOOLITUSE EESMÄRK
Koolituse eesmärk on tõsta koolitatavate pädevust kaasaegsete soojussõlmede ja sellega seotud seadusandluse alal.
Koolitus põhineb EJKÜ soovitusel ja juhendmaterjalil “Soojussõlmed. Juhised ja eeskirjad 2019”. Eesmärgiks on koostatud materjali tutvustamine ja et soojussõlmedega seotud projekteerimine, valmistamine ja järelevalve toimuks vastavalt EJKÜ juhendmaterjalidele, mis lihtsustab kõigi osapoolt tööd. Koolituse viivad läbi EJKÜ juhendmaterjali koostamisel osalenud eksperdid ning teised valdkonnas tunnustatud spetsialistid.
KOOLITUSE TOIMUMISAEG JA KOHT
Koolitus toimub 18.04.2024 kell 9.45 – 15.40 Tallinna Tehnikaülikooli ruumis U04-103 , õppepäeva lõpetab Energiatehnoloogia Instituudi soojussõlme õppelabori stendi külastus.
KOOLITUSE PÄEVAKAVA
09.30 – 9.45 Kogunemine ja registreerimine.
9.45 Avasõnad ja sissejuhatus: Siim Umbleja ja Hain Dengo
- 00 – 10.45 Ülevaade kaugküttesektori tänapäevast ja lähitulevikust.
Siim Umbleja EJKÜ juhatuse liige, diplomeeritud soojusenergeetika insener, 7
- 45 – 11.30 Soojussõlmede valikutest – arvutustest lühike ja kompaktne kokkuvõte. „Soojussõlmed juhised ja eeskirjad 2019 a.“ soojussõlmede projekteerimise ja valmistamise alused, dokumentatsioon, soojussõlmede skeemid, nõuded.
Hain Dengo, soojustehnika volitatud insener 8
- 30 – 12.15 Danfoss kütteautomaatika ja reguleerventiilid. Rõhust sõltumatud kui rõhust sõltuvad seadeventiilid, ventiilide valikud. Soojussõlmede kaugjälgimine „Lean Heat monitor“.
Marko Moring, AS Danfoss
Lõunapaus 45 minutit
- 00 – 14.00 Juhtimis ning reguleerimisseadmed, võimalused ja tegelikkus, soojaveevarustuse dimensioneerimisest ja reguleerventiilide valikust. Valmidusest täitmaks, Hoonete energiatõhususe direktiivist ning peatselt tulevast kliimaseadusest, johtuvaid nõudmisi. Eeldatavat andmete esitamise kohustusest (digitaalne logi). Optimaalne aruandluse ja andmete komplektsus, tagamaks direktiivi ja kliimaseaduse nõudeid.
Aivar Kukk, KVJ volitatud insener 8
- 00 – 14.45 Seadmete ohutus ja CE märgistus. Erinevad tehnilised tingimused ja nõuded, mida peab projekteerija arvestama Eestis, sooja tarbevee soojusvahetite arvutus.
Hain Dengo, soojustehnika volitatud insener 8
- 45 – 15.30 Energiatehnoloogia Instituudi soojussõlme õppelabori stendi külastus, töötav küttesõlm, seadmete edastusega arvutiekraanile. Danfoss liiniseadeventiilide stend sõlme sekundaarpoolel. Tekkinud küsimuste – vastuste esitamine, õppepäeva lõpetamine.
15.30 – 15.40 Lektorite lõppsõnad.
REGISTREERIMINE JA MAKSUMUS
Koolituse maksumus on 200€ osavõtja kohta. ESTIS, EJKÜ ja EKVÜ liikmetele on osavõtumaks 150€.
Hinnas lõunasöök Tehnikaülikooli SOC või RMTK kohvikus, kus meid toidab Plus Kohvikud, samuti kohapeal kohvi, tee ja küpsised.
Koolitusele registreerimine kuni 17.04.2024, 17:00: forms.gle/umoE219MwZZX9R2u5
Koolituse läbinud saavad spetsialiseerumisele “Soojusallikad ja soojuskeskused” ja „Soojusseadmed ja -süsteemid“ täienduskoolituse punkte: 6,5 TP.
Korraldajad jätavad õiguse koolitus edasi lükata, kui grupi suurus jääb oodatust väiksemaks. Sellisel juhul kehtivad registreeringud säilivad ja pikenevad uuele kuupäevale või soovi korral osalustasu tagastatakse.
Küsimused ja täiendav info:
Hain Dengo, hain.dengo@estis.ee, 5093071
Siim Umbleja, siim.umbleja@epha.ee, 5165943